Izgubio posao, pa...
Ivano Balić objasnio potez koji je iznenadio cijeli rukometni svijet

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hrvatski rukometni genije Ivano Balić, dvostruki osvajač titule najboljeg igrača svijeta, objasnio je u razgovoru za Sport1 svoju odluku da pristupi ipak manje poznatom Bundesligašu HSG Wetzlaru.

Ovo je vrlo ozbiljan klub. Brzo sam stekao dojam da žele izgraditi nešto veliko i da me trebaju. Kada osvojite nešto veliko imate konstantnu želju za osvajanjem. To je osjećaj koji nikada neću izgubiti i s kojim dolazim u Wetzlar", rekao je Balić pa zaključio:

Wetzlar ima velikih planova, a ja ću dati sve od sebe da mu pomognem u ostvarivanju zadanih ciljeva!"

Balić (34) je, podsjetimo, ovoga tjedna pristupio njemačkog Bundesligašu, nakon što je na kraju prošle sezone ostao bez posla u španjolskom Atletico Madridu, koji je obznanio bankrot. Njegova odluka da pristupi HSG Wetzlaru iznenadila je mnoge ljubitelje rukometa.

Ivano Balić u 35. godini prvi put u problemima

Po prvi puta u karijeri, Ivano Balić nema ponudu nekog od velikih rukometnih klubova Europe. Po posljednjim informacijama Ivano 'važe' odluku gdje nastaviti karijeru - u Vardaru, Bjelorusiji ili nekoj trećoj destinaciji. Meškov iz Bresta navodno mu nudi 200 tisuća eura po sezoni, no rukometni Mozart navodno traži više novca.

Ivanu je ugovor s Atleticom istekao 1. srpnja, ali rukometna legenda se previše ne uzbuđuje oko toga gdje će nastaviti karijeru.

Vardar je poslao jasnu ponudu od 150.000 eura, no Balić traži 50.000 eura više. I dok se čeka blagoslov Sergeja Samsonenka, gazde Vardara koji se s odmora vraća u četvrtak, u utrku su se uključili Bjelorusi. Meškov iz Bresta platio bi odmah 200.000 eura po sezoni za Balića. No Bjelorusija je predaleko za rukometnog Mozarta koji bi ipak htio biti bliže sinu.

Iz dobro obaviještenog izvora, koji je blizak klubu, doznaje se da je Balić tražio 300.000 eura po sezoni. Za taj novac možda se isplati otrpjeti godinu dana u gradu 1200 kilometara udaljenom od Zagreba. Ali Meškov ne igra Ligu prvaka. A Vardar igra i to u skupini s Parizom (Kopljar, Vori, Gojun, Hansen, Narcisse) i Barcelonom (Karabatić, Šterbik, Rutenka, Lazarov).

Kako bilo, Ivano se najkasnije do srijede mora odlučiti hoće li u Bjelorusiju ili će Meškov u potragu za novim rješenjem.

Završi li u Vardaru ili Brestu, Ivana ćemo svakako gledati u regionalnoj SEHA ligi. I to u Zagrebu 26. listopada ako bude igrao za Vardar, odnosno 15. veljače sljedeće godine ako se odluči za Brest.

Ivano će prvi put u svojoj karijeri igrati nešto istočnije. Naime, dosad je, kad je riječ o inozemstvu, igrao samo u Španjolskoj (Portland San Antonio i Atletico Madrid).

Goluža:Dečki su bili u grču, pod pritiskom zbog pune dvorane

Svjetsko juniorsko prvenstvo, koje se održava u Bosni i Hercegovini, hrvatski reprezentativci otvorili su pobjedom protiv Katara, do koje su došli na mnogo teži način no što bi se to očekivalo.

Iznenađujućih je bilo prvih pola sata susreta Hrvatske i Katara u Ljubuškom, jer su reprezentativci rukometno egzotičnog Katara uspjeli protiv Hrvata voditi +4 (9:13). Tek su u drugom poluvremenu Hrvati posložili redove i na koncu došli do pobjede, koja je bila očekivana s mnogo manje znoja.

"Dečki su bili u grču a i malo pod pritiskom zbog pune dvorane u Ljubuškom. Bodrilo nas je oko tri tisuće navijača i neki su igrači prvi puta igrali u takvom ambijentu", objasnio je Slavko Goluža loše prvo poluvrijeme. "U prvom poluvremenu nismo bili koncentrirani i napravili smo previše pogrešaka, ali su se igrači u drugom dijelu opustili i odigrali kako smo se i dogovorili. Ne mogu u konačnici biti zadovoljan igrom u utakmici u kojoj smo promašili pet sedmeraca, ali najvažnije je da smo pobijedili."

Susret je, osim snage, uzeo i danak ozljede, naglasio je Goluža: "Igralo se dosta grubo, pa je na žalost Miličević ozlijeđen i tek trebamo vidjeti o kakvoj se ozljedi radi. Prvenstvo je tek počelo, a nama su već ozlijeđena petorica igrača."

Neće biti vremena za liječenje ozljeda, jer već u ponedjeljak u 21 sat Hrvatska igra drugo kolo Prvenstva, protiv Nizozemske.

"Idemo protiv Nizozemske pokazati bolju igru nego protiv Katara. Rezultati prvog kola pokazali da svatko svakoga može pobijediti. Bilo je mnogo iznenađenja, Francuska je izgubila od Srbije, a Španjolska je odigrala neriješeno protiv Egipta", kazao je izbornik Slavko Goluža.
Bičo
Bičo
Admin

Age : 48

Postaj by Bičo sri 10 srp 2013, 22:23

Javnost u šoku
Stravičan zločin: Rukometaši silovali 19-godišnju djevojku?!

Tri malezijska rukometaša u dobi između 18 i 19 godina uhićena su zbog sumnji da su silovali 19-godišnju djevojku!

Stravičan zločin dogodio se 3. srpnja tijekom Malezijskih igara, natjecanja u kojem sudjeluje nekoliko malezijskih država.

Djevojka je tijekom Igara radila u službi za komunikacije. Prošlog ponedjeljka, nakon što je obavila sve svoje dužnosti za taj dan, s nekoliko rukometaša napustila je selo u kojem su bili smješteni sportaši te s njima otišla popiti nekoliko alkoholnih pića u centar Kuala Lumpura.

Trojica njih kasnije te večeri uzastopno su je silovali dok je bila u polusvjesnom stanju, a kada je par sati kasnije shvatila što se dogodilo, sve je prijavila policiji.

Malezijska javnost u šoku je zbog ovog događaja, a direktor nacionalnog sportskog vijeća Zolkples Embong izjavio je kako je njime nanesena velika šteta ugledu države.

Pozadina ružne priče
Ivanu Baliću su lagali, prevarili ga, pokrali..

Klub Ivana Balića Atletico Madrid se raspao zbog financijskih problema, ali slavni hrvatski rukometaš nije rekao posljednje zbogom sportu koji ga je proslavio. Njegov menadžer David Caballero otkrio je koji su Ivanovi planovi, te zašto je napustio reprezentaciju.

"Prošao je ružan period u životu s tom pričom oko prekida karijere u reprezentaciji. Hrvatskom je rukometu dao svoje najbolje godine, toliko je toga napravio, a zatim su mu svi ti ljudi samo lagali. Prevarili su ga, zapravo pokrali i toliko ružno o njemu govorili i u medijima. S tim ljudima Ivano više ne želi provesti i potrošiti ni minutu svog života. Što se mene tiče – ni ja također. Ivano je s pravom odlučio ne govoriti više o tome, on je svoje rekao jasno i glasno", izjavio je David Caballero za Sportske novosti i dodao da raspad Atletico Madrida nije utjecao na Balićevu karijeru.

Naime, Ivanu je ugovor s madridskim klubom ionako istekao ovoga ljeta.

"Takva je bila Ivanova odluka i prije, odlučio se nakon Zagreba za godinu dana u Madridu i tu sam odluku ispoštovao. S Ivanom sam jako blizak i nikad nisam tražio neki klub mimo Ivanove konkretne odluke. Tako je bilo kad je iz Metkovića odlazio u Portland San Antonio, tako je bilo kad se zbog sina želio vratiti u Zagreb. Uvijek je njegova bila zadnja i uvijek je sam birao, ja sam samo poštovao njegove želje", kaže Caballero, koji je prokomentirao i priču da će Ivano postati novi igrač uglednog bundesligaša Füchsea iz Berlina.

"Puno se o tome govori, znam da se piše da Ivano najvjerojatnije odlazi u Füchse Berlin, smještaju ga u neke makedonske klubove zbog blizine s Hrvatskom. Želi ga, navodno, Lino Červar. Interesiraju se, navodno, i Creteil, Meškov, tko sve ne... Zasad je sve to samo nagađanje jer nitko nije dao konkretnu ponudu niti tražio ozbiljan razgovor.

Sprema li se već veliki oproštaj Ivana Balića?

Naravno da ne, igrat će još. Želja još postoji i on nije dao sve. Samo je jedno sigurno, odavno je odlučio reći zbogom hrvatskoj reprezentaciji. A dokad će ovako igrati? To zna samo on. Ono što je također sigurno jest da je otišao na godišnji i ne želi razgovarati i razmišljati o rukometu i o tome gdje će nastaviti karijeru", zaključio je Španjolac.

Postaj by Bičo ned 07 srp 2013, 09:36

Ivić:Trofejna smo juniorska generacija i u svojoj zadnjoj godini zajedno voljeli bismo osvojiti svjetsku medalju

Mladi hrvatski vratar Filip Ivić iza sebe ima uistinu zanimljive dvije sezone u kojima je od Druge lige stigao do Lige prvaka i obrana protiv onih najvećih momčadi poput jedne Barcelone. Perspektiva, talent i želja za radom kod njega već dugo nisu upitni stoga ni ne čudi što je u ovoj napornoj, ali uzbudljivoj sezoni zadobio i poziv u A reprezentaciju da bi se potom pokazao odličnim u Regionalnoj ligi te domaćim izazovima, a kako odmora nema pred njime je sada i Svjetsko juniorsko prvenstvo na kojem kao kapetan želi svoje suigrače predvoditi do one najsjajnije medalje što je, između ostaloga, priznao i otkrio u razgovoru za Sportnet.

Filip Ivić. Hrvatski rukometni vratar. Mlad i perspektivan. Talentiran i s onim posebnim žarom. Dečko iz susjedstva koji sa svojom uskoro 21 godinom pokazuje mnogo, a obećava još i više. Dečko koji živi za rukomet, a na umu su mu mnogo rada i treniranja kako bi jednog dana postao baš kao francuska hobotnica ili uzorni trener u sadašnjoj sredini. Dečko je to i koji je u dosta kratkom vremenu prevalio put od Druge lige pa sve do one Regionalne, ali i najsjajnije, Lige prvaka.

Vratar je to i koji mnogo toga danas ima za zahvaliti, između ostalog, svojoj baki, a neće zaboraviti ni svoje juniore s kojima sada u posljednjem naletu pred sobom ima jedan cilj. Vratar sa sjajnom budućnosti pred sobom, dečko kojeg su zamijetili mnogi svjetski i domaći stručnjaci te igrač koji nema namjeru posustati jer mu je cilj već dobro poznat.

Rukometni je to vratar koji, naravno, ima još mnogo toga za naučiti, ali koji s druge strane opet već toliko toga zna. Rukometni je to vratar koji vidi loptu, traži njenu putanju i postavlja se točno na mjesto gdje bi ona željela ići, a ako još i trener vratara ili netko od suigrača s klupe povikne koju dobru riječ ili savjet sigurno je kako ta lopta neće dotaknuti mrežu iza ovog mladića. Rukometni je to vratar koji stoga uistinu obećava svjetsku hrvatsku rukometnu budućnost. I čini je, već sada.

Počelo je! Kauboji odmah pokazali tko je gazda

Hrvatska muška rukometna reprezentacija je u 1. kolu Mediteranskih igara pobijedila reprezentaciju Tunisa rezultatom 32:26.

Kauboji' su nakon prvog poluvremena bili u rezultatskom minusu, da bi u nastavku zaigrali mnogo bolje i lakoćom stigli do trijumfa na startu natjecanja.

Moram čestitati svojim dečkima na pobjedi, pobijedili smo velikog protivnika. Tunis je došao u gotovo identičnom sastavu s kojim su nastupili na Olimpijskim igrama, nedostaju im tek dvojica igrača. Pripremali su se više od mjesec dana i odigrali dosta utakmica, po čemu se vidi koliko im je stalo do nastupa na Mediteranskim igrama. Kod nas je bilo malo nervoze u prvom poluvremenu jer je to ipak bila prva utakmica i jak protivnik, ali u drugom smo poluvremenu velikom borbenošću u obrani i pametnom igrom u napadu došli do pobjede. Možda nije bilo ljepote u našoj igri, ali odigrali smo na visokom nivou, posebno u drugom poluvremenu", poručio je hrvatski izbornik Slavko Goluža i dodao:

Sutra nas čeka još jedan težak protivnik, Slovenija, kojoj nedostaju trojica ili četvorica igrača, no i protiv njih ćemo dati sve od sebe i želimo odigrati jednu dobru utakmicu.

24.06.2013.
Bičo
Bičo
Admin

Age : 48

Postaj by Bičo pon 24 lip 2013, 09:54

Hrvatske rukometašice slavile protiv Španjolske za drugu pobjedu na Mediteranskim igrama

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nakon uvodne pobjede protiv Makedonije u prvom kolu skupine B, izabranice Vladimira Canjuge upisale su još jednu. Ovaj puta slavile su protiv Španjolske rezultatom 24:25 uz odličnu igru Sonje Bašić i Lane Franković.

Španjolska - Hrvatska 24:25 (11:11)

Španjolska reprezentacija je baš kao i hrvatska došla na Mediteranske igre u potpuno izmijenjenom sastavu. Od zvučnijih imena na popisu su se našle Alexandrina Cabral Barbosa, Nuria Benzal i Patricia Elorza. Ostale igračice su pretežno mlađe ili nešto iskusnije koje nisu imale priliku igrati za Španjolsku na velikim natjecanjima.

U veoma izjednačenoj utakmici slavile su Hrvatice koje su u drugom poluvremenu zabile jedan pogodak više od svojih suparnica. Izjednačeno je bilo i u prvom poluvremenu kada je rezultat nakon prvih 30 minuta bio 11:11. Iako je španjolska vratarka imala duplo bolji učinak od Marine Razum koja je imala pet obrana, Hrvatice su uspjele zadržati neizvjestan rezultat.

U nastavku se igra iz prvog dijela nastavila a pobjedi su presudile obrane mlade Razum koja je nastavku obranila još sedam lopti dok je Christina Gonzalez u drugom poluvremenu obranila samo četiri udarca. Izuzetno raspoložena u hrvatskim redovima bila je Sonja Bašić s devet postignutih pogodaka. Pratila ju je i Lana Franković koja je dodala još sedam.
Najiskusnija igračica Španjolske Alexandrina Barbosa upisala je na svoj konto sedam pogodaka, a još šest dodala je Naiara Egozkue. Gonzalez je skupila 14 obrana, a Razum 12.

Idući susret hrvatska reprezentacija igra u utorak 25. lipnja s početkom u 12 sati, a protivnice su Slovenke. Ovom pobjedom Hrvatice zajedno sa Slovenkama koje su u prvoj utakmici dana pobijedile Makedoniju, drže čelne pozicije u grupi B.

Svaka čast: Odbačeni Hrvat potpisao za prvaka Europe

Bivši hrvatski rukometni reprezentativac i specijalist za obranu Davor Dominiković (35) sljedeće će sezone braniti boje europskog prvaka HSV Hamburga, piše L'Equipe.

Iako je Dominikovićeva kvaliteta već godinama osporavana među hrvatski rukometnim glavešinama, to nije stav europskog prvaka.

Davor iz Ivryja, za kojeg je igrao od 2011., prelazi u redove HSV-a. Prethodno je između ostaloga branio boje Metkovića, Zagreba, Barcelone i Parisa, a u HSV-u će se priključiti Blaženku Lackoviću i Domagoju Duvnjaku.

Igor Vori će, podsjećamo, HSV-ov dres od sljedeće sezone zamijeniti onim PSG-ovim.

Više sreće drugi put
Ništa od SP-a! Francuska rastužila Hrvatsku!

Hrvatske rukometašice neće igrati na Svjetskom prvenstvu koje se od 7. do 22. prosinca ove godine održava u Srbiji.

U uzvratnoj utakmici kvalifikacija izabranice Vladimira Canjuge su u Umagu poražene od Francuske s 30:26. Naše su rukometašice prošli vikend u Francuskoj izborile obećavajućih 18:18, ali aktualne svjetske doprvakinje su u nedjelju bile prejake.

Hrvatska je, uz već ranije ozlijeđenu Martu Žderić, u subotu ostala i bez Jelene Grubišić, tako da je na vrata morala mlada Marina Razum koja je dobro obavila svoju zadaću, ali to nije bilo dovoljno. Canjugina je ekipa dobro krenula u utakmicu i povela sa 7:4, no uslijedila je serija 4:0 Francuskinja koje su na odmor otišle s minimalnom prednošću (13:12).

Nastavak je, međutim, donio potonuće naše reprezentacije. Francuska je u desetoj minuti prvi put povela s tri gola razlike (19:16), a prednost gošći je nastavila rasti sve do plus šest nakon čega za Hrvatsku više nije bilo povratka.

Najefikasnija Francuskinja bila je Alexandra Lacrabere s pet golova, dok su za Hrvatsku po četiri pogotka postigle Maja Zebić, Sonja Bašić i Kristina Elez.

Bravo, maestro
Pogledajte potez Ivana Balića koji je podigao cijelu dvoranu na noge!

U prvoj utakmici četvrtfinala rukometne Lige prvaka Atletico Madrid iznenadio je Barcelonu na svom parketu pobijedivši 25:20. Jedan od najboljih na terenu bio je Ivano Balić, kojem je također uspjelo napraviti jedan potez koji se zaista rijetko viđa.

U jednom napadu na utakmici trener domaćih odlučio odigrati akciju bez vratara, Atletico je izgubio loptu, sijevnula je kontra, iz daljine je opalio Rutenka, no Balić je uspio stići loptu i senzacionalno obraniti.

Publika na tribina je podivljala, kao i komentator utakmice. Balić je svojom igrom oduševio i španjolske medije.

Barcelona je naviknula na dominaciju, no ovaj put nije bilo tako. Sjajni Ivano Balić svojim je maestralnim dodavanjima izludio Katalonce i očitao im lekciju.

Dobra zaliha za uzvrat
Fantastična večer Ivana Balića: Pala moćna Barcelona!

Rukometaši Atletico Madrida priredili su iznenađenje i ostvarili lijepu prednost u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Na svome su terenu svladali favoriziranu Barcelonu s 25:20.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena Atletico je na odmor otišao s pogotkom prednosti (11:10), a onda je u nastavku dodao gas.

U jednom je trenutku u završnici imao i šest golova prednosti (23:17), ali na koncu može biti zadovoljan i s plus pet. Hrvatski rukometaš Ivano Balić odigrao je odličnu utakmicu i postigao četiri pogotka, a efikasniji su od njega u pobjedničkoj momčadi bili samo Joan Cañellas Reixach, inače bivši igrač Barcelone, te Kiril Lazarov.

Obojica su zabila po šest golova. Kod Katalonaca je, također sa šest pogodaka, prvo ime bio Siarhei Rutenka. Dodajmo da u sastavu Atletica nije bilo ozlijeđenog Jakova Gojuna.

Uzvratna utakmica u Barceloni igra se iduće subote.