Hrvatski Domoljub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Keywords

Latest topics
» Najbolji hrvatski tamburaši,Slavonia band,Škoro..
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 23:04 by Bičo

» UB40,Santana,Sting..
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 23:03 by Bičo

» Colonia,Oliver,Mišo,Jole..
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 23:02 by Bičo

» Mate Bulić,Thompson..
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 23:00 by Bičo

» Karikature.
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 22:56 by Bičo

» Audi,Bmw,Fiat,Vw,Opel.
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 22:54 by Bičo

» Prevencija,psiha.istraživanja.
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 22:52 by Bičo

» Bliski susreti,ukazanja.ufologija.
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimečet 07 stu 2013, 22:50 by Bičo

» Javelin Missile,M-134 Minigun..
Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! I_icon_minitimesub 07 ruj 2013, 11:52 by Bičo

oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum


Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska!

Go down

Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska! Empty Ostali smo bez legende Domovinskog rata, hrabrog 'Tigra' iz spota 'Mi smo garda Hrvatska!

Postaj by Bičo čet 18 srp 2013, 09:34

Klemm o razlozima suicida hrvatskih heroja

[You must be registered and logged in to see this image.]

Predsjednik Udruge 'Topnika' 1. gardijske brigade Tigrova Damir Pavlić Hulk (1959) ubio se u utorak navečer u okolici Zagreba! Samoubojstvo je počinio u Strmecu Samoborskom pod zasad nepoznatim okolnostima. Njegovi suborci kažu da je bio legenda Domovinskog rata i član Tigrova od prvog do zadnjeg dana, a u spotu za pjesmu ''Mi smo garda Hrvatska'' koja je devedesetih dizala moral i civilima i braniteljima, nalazi se upravo njegov lik! Ovom prilikom podsjećamo ministra obrane Antu Kotromanovića na njegovo predizborno obećanje o izgradnji veteranske bolnice za hrvatske branitelje. Kukuriku koalicija u Planu 21, koji se odnosio na braniteljsku populaciju, kao najvažniji projekt istaknula je Zdravstveno-rehabilitacijski centar za ratne veterane, čiji je gorljivi zagovornik bio upravo Kotromanović. Projekt je do danas ostao mrtvo slovo na papiru.

'Slažete li se sa mnom da je vlastiti život najvrijedniji', upitao je Josip Klemm iz Udruge specijalne policije u telefonskom razgovoru za dnevno.hr kada smo ga nazvali da nam komentira tužnu vijest. 'E pa, ti ljudi su ga bili spremni ostaviti na bojištu i mnogi od njih su to nažalost i učinili, odgovorio je sam na svoje pitanje. Dodao je kako ti ljudi ne smiju pasti u zaborav te kako se trebamo zapitati 'gdje su danas ti naši prijatelji danas', jednako kao što smo u vremenima teških stradavanja gledali lijevo i desno ne bi li ugledali poznato i 'sigurno' lice oko nas.
Iako je pravi Razlog smrti hrabrog Tigra otišao je s njim u grob, svi smo svjedoci posljednjih dana brojnih događanja u Lijepoj našoj koja ne ostavljaju ravnodušnima ni najmanje hrvatsko dijete, a kamoli nekoga tko je stvarao i krvario za ovu zemlju.

Upitan o razlozima zbog kojih sve veći broj branitelja diže ruku na sebe, Klemm nas je podsjetio na Deklaraciju o Domovinskom ratu, koju čak i čelnici ove zemlje krše. Sjetimo se samo priče sa vođom hrvatskih Srba Vojislavom Stanimirovićem koji je danima punio novinske stupce izjavama da je u hrvatskoj vođen građanski rat. Deklaraciju o tom istom, Domovinskom ratu – obrambenom i oslobodilačkom, donijelo je najviše tijelo zakonodavne vlasti, Hrvatski sabor. Ljudi koji sjede danas u tom Saboru, i sami su se ogrješili o Deklaraciju koju je to tijelo donijelo, jer do dana današnjeg nitko od izabranih predstavnika hrvatskog naroda nije se oglasio po tome pitanju.
Domoljubna Udruga Croatorum koja je protiv Stanimirovića podnijela kaznenu prijavu, tražila je očitovanje predsjednika Vlade, države i ministra branitelja Freda Matića kao i Sabora, ali ono do danas nije stiglo na njihovu adresu.
Josip Klemm dotakao se i problema svakodnevnih deložacija hrvatskih branitelja. Iako je Grad Zagreb, kako je rekao, donio odluku da se branitelje neće tjerati iz gradskih stanova, nitko nije službeno stao pred te ljude i umirio ih. 'Sudovi rade svoj posao i kada čovjeku stigne rješenje on misli da je kraj svijeta', kaže Klemm objašnjavajući kako je depeša Grada da se izvršenja sudskih rješenja o deložaciji odgode, ali ljudi to ne znaju jer im nitko nije službeno rekao ništa o tome.

Referirao se Klemm i na neuspjeli projekt veterenske bolnice, od kojeg su vladajući odustali.

Rekao je da je potrebno hitno pojačati službe koje brinu o braniteljima, na razini Županije i grada.
'Iz vlastitog iskustva mogu reći da stotine branitelja dnevno ne očekuju samo materijalnu pomoć, to su ljudi s kojima treba razgovarati i kojima treba pomoći, jer kad dođete u stupicu, nema dalje', kaže Klemm.
Ti ljudi su, kroz djelovanje raznih službi, postali broj. Vrlo je bitno da se njima više bave volonteri kroz rad na terenu, dodao je, pojasnivši kako je riječ o ljudima koji su često slabo informirani pa nisu ni upisani u pojedine centre za stručnu pomoć.
'Kada im volonter pokuca na vrata, oni tog trena prestaju biti samo broj, imaju osjećaj da su nekome bitni', dodao je naš sugovornik..
Upitali smo ga i kako branitelji reagiraju na skoru proslavu 'Oluje', evocira li taj dan, osim ponosa i ružne uspomene koje naposlijetku dovode do tragedije. Složio se da je kroz 'povijest' proslava Oluje bilo problema, navodeći kao primjer da su vlasti zabranjivale slike Gotovine i Markača na proslavi u Kninu, ali Klemm je odlučan! Kaže koliko god teško bilo, to je dan pobjede hrvatskih branitelja i hrvatskog naroda i nijedna im ga vlada neće oduzeti.
Bičo
Bičo
Admin

Broj postova : 1405
Join date : 23.03.2013
Age : 48
Lokacija : Vukovar

https://hrvatski-domoljub.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.